2016 Junior Heat Rosters (All teams)

Roster |  Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
Ethan Braam
Tyson Embree
Joshua Flood
Malcom Greggor
James Koehle
Jayden Lalonde
Tay Parmar
Jake Semeniuk
Braden White
Ethan Williams
 Alternates:
Mark Bell
Dakota Martin
 Coached by: David Manshreck/Landry Ndayitwayeko

Schedule


Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
Evan Broone
Nicholas Burnham
Keiran Chalmers
Noah Jansen
Parker Johnstone
Matthew Kopp
Gavin Limber
Alton Neid
Evan Smith
 Alternates:
Colin Christophe
Khayden Culic-Lamontagne
 Coached by:
Cam Friesen / Landry Ndayitwayeko

Schedule


Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
  Alternates:
 Coached by

Schedule


U17 Blue | Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name Hometown
Liam Adam
Sam Bell
Jacob Boss
Spencer Braam
Dale Castro
Gurlal Dhaliwal
Jackson Obst
Leon Schenker
Nicolas Smith
Matt Williamson
Alternates
Nathan Banga
 Coached by: Mitch Goodwin/Landry Ndayitwayeko

Schedule


U17 Gold | Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name Hometown
Cruz Andersen
Mason Bourcier
Pranh Chahal
Mitch Glutek
Owen Keyes
Sterling Peterson
Grant Sheppard
Jacob Stokker
Treyton Waardenburg
Alternates
Seth Blundell
Davide Ciancio
Matt Lafontaine
Nav Sandhu
 Coached by: Landry Ndayitwayeko/Mitch Goodwin

Schedule


Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
Reegan Bond
Jorja Catt
Jordyn Elliot
Madyson Greggor
Lily Lee
Tennyson McCarthy
Dani Mellon
Pheobe Molgat
Celeste Roosdahl
Dena Skelton
Alternates:
Avery King
Brittney Shamen
 Coached by: Lonny Mazurak, Lisa Nickle

Schedule

April 18 // Game vs 250BC // Immaculata Regional
 April 29 - May 1 // Best in the West // Douglas College // New Westminster, BC
 May 14-15 // KMBA Tourney // Kelowna, BC
May 27-29 // BC Bounce Club Tourney // Abbotsford, BC
June 10-12 // TBA // Calgary, AB

Practices: Monday & Wednesday (4:30-6pm)


Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
Alternates:
 Coached by

Schedule

 


U15A | Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
Olivia Aviani
Melaina Corrado
Joelle Da Silva
Kassidy Day
Kelsey Falk
Jenna Holland
Jaeli Ibbetson
Naomi Kent
Jordan Robb
Jenna Robinson
Rylee Semeniuk
Paige Watson
 Alternates:
 Coached by: Kim Whelpton, Cassidy DeVeer

Schedule


 

U15B | Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
 Riley Adams
 Harleen Bansoota
 Maeve Chidwack
 Katrina Fink
 Cassandra Hannon
Manreet Grewal
 Sydney Obst
 Ashley Overby
 Sharayne Pigeon
 Alyssa Rogall
 Emily Zylzk
 Alternates:
 Coached by: Carly Corrado/Chole Kennedy

Schedule


Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name School
 Coached by

Schedule

Practice:


Roster | Schedule | NEWS | Tryouts

#  Name Hometown School
Grace Campbell
Alley Corrado
Monika Curtis
Chelsea Espenberg
Emily Ferguson
Rachel Hare
Mackenzie Horst
Sarah Howald
Emma Parmar
Megan Rouault
Alternates:
 Coached by: Bobby Mitchell

Schedule

Practices: